Haber toplama için Mobil Yayıncılık

Haberleri ilk veren siz olun.  Canlı raporlarınızı doğrudan son dakika haberlerinden  basit ve hızlı bir şekilde aktarın . Olay yerindeki insanlarla canlı röportajlar yapın ve doğrudan kontrol odasına yayınlayın. Dünyadaki küresel olaylardan canlı yayın yapın.

Mobil haber toplama için haberleri nasıl canlı yayınlarım?


Büyük haber yayıncılarından kendi internet bağlantısına sahip tek kişilik haber ekibine kadar her biri haberleri ilk gören ve en yeni ve en ilgi çekici video içeriğine sahip olmak istiyor.

Geleneksel yayıncılar, ortaya çıktıkça canlı yayın haberleri için bir “haber arabası” veya bir uydu çanağı ile tamamlanmış OB Kamyonu gönderirdi. Ancak bu hem pahalıdır hem de özellikle uyarlanabilir değildir. Birçok haber muhabiri artık uydu haber toplamanın aksine, standart 3G/4G ağı üzerinden canlı yayın haberleri sağlamak için akıllı telefonlarını kullanıyor. Kalitesi o kadar iyi olmasa da 720p formatlarında hala yeterince iyi olarak kabul ediliyor ve haber yakalama kolaylığı hiç bu kadar kolay olmamıştı.

3G ve 4G üzerinden yüksek kaliteli video yayını


Spor, haberler ve diğer canlı etkinlikler genellikle uzak yerlerdedir ve geleneksel olarak uydu sistemleri (KSAT ve KBAN), canlı etkinlikleri bir yayın merkezine geri göndermek için bu konumlardan, esas olarak bir OB (Dış Yayın) kamyonu aracılığıyla bir video katkısı mekanizmasıydı. anında oynatma için.
3G üzerinden Canlı Video veya 4G canlı akış yeni değil ve artık maliyet tasarrufu nedeniyle popülerlik kazanıyor. Güvenilirlik her zaman bir sorundu, özellikle bir stadyum gibi cep telefonu ağına erişen çok sayıda insan varsa, ancak H.265 (HEVC) sıkıştırmalarıyla bu, canlı video için gereken bit hızı ihtiyacını azaltma konusunda istenen faydayı sağladı ve bu nedenle resim kalitesini korurken geliştirilmiş güvenilirlik.

3G Canlı Akış ve 4G akışı veya LTE video akışı, farklı telekom sağlayıcılarından çok sayıda SIMS kartı kullanabilir ve bunlar, video akışı için tek bir iletim borusu oluşturmak üzere birbirine bağlanabilir. Mobil veya hücresel sinyal güçlerinin gerçek zamanlı olarak inip çıkabildiği araba, motosiklet veya helikopter gibi hareketli araçlarda bile çok güvenilirdir.

BNR News Radio, Mobil Yayının yardımıyla senkronizasyon sorununu nasıl çözdü


BNR, ses ve videonun senkronize olması için canlı video akışlarının video gecikmesini azaltmak istedi. Bunu nasıl başardıklarını öğrenmek için videoyu izleyin.

Herhangi bir sorunuz var mı?

Mevcut teknik kurulumunuza bir göz atmaktan ve size uygulama olasılıklarından bahsetmekten, ürünlerimiz hakkında sohbet etmekten veya aklınıza takılan herhangi bir soruyu yanıtlamaktan mutluluk duyarız. Aşağıdaki düğmeye tıklayarak, Mobil Gözetim uzmanımıza doğrudan bir mesaj gönderebilir veya hemen bir arama planlayabilirsiniz.

İletişim Sayfamızı Ziyaret Edin